Jak duży powinien być mój materac?

Ludzie nie kupują wystarczająco dużego łóżka, ostrzegają specjaliści. Wiele osób, na przykład, nie zdaje sobie sprawy, że podwójne łóżko ma tylko 135 cm szerokości - to nie jest nawet dwa pojedyncze łóżka i nigdzie w pobliżu wystarczająco dużo miejsca dla dwóch dorosłych do spania wygodnie, nie przeszkadzając sobie nawzajem. Nawet przesuwanie się o jeden rozmiar do materaca typu kingsize - o wysokości 150 cm - może zrobić dużą różnicę.

Najważniejsze jest to, że jeśli dzielisz swoje łóżko, kup duże łóżko, które możesz zmieścić w swojej sypialni; zakłócenie przez partnera jest jednym z najczęstszych problemów ze snem. Nie zapomnij również dopasować rozmiaru materaca do ramy łóżka - na przykład europejskie rozmiary materaców różnią się nieco od standardowych rozmiarów w Wielkiej Brytanii.

Poza tym, że ma odpowiedni rozmiar, twój materac powinien zapewniać odpowiednie wsparcie i poziomy komfortu. Dlatego ważne jest, aby spróbować przed zakupem lub uzyskać materac z okresem próbnym. Oznacza to albo wypróbowanie go w sklepie - poświęcenie czasu na leżenie na nim w naturalnej pozycji do spania lub, jeśli kupujesz go w Internecie, szukając takiego, który ma 100-dniowy okres próbny.

tanato.de